Letiště Ciampino a doprava do Říma

Letiště Ciampino

Letiště Ciampino (Aeroporto G.B. Pastine di Ciampino) je druhým letištěm v Římě a najdeme ho 15 km jihovýchodně od centra Říma.
Na letiště Ciampino létá např. společnost Ryanair, kterou můžete využít, pokud poletíte z Bratislavy.

Doprava z letiště Ciampino do Říma

Z letiště Ciampino do Říma se dostanete několika dopravními prostředky.

Vlakem z letiště Ciampino

Nedaleko letiště se nachází vlakové nádraží Ciampino, kam se z letiště dostanete autobusem společnosti ATRAL. Autobusy ATRAL odjíždí od brány 2 (Gate 2) v intervalu 30 minut, cesta trvá cca 5 minut a cena jízdenky je 1 €. Za kufr větších rozměrů se platí 1 €. Lístek koupíte na palubě autobusu, u autorizovaných prodejců a na letišti.

Informace o autobusech ATRAL naleznete na webových stránkách: www.atral-lazio.com

Z vlakového nádraží Ciampino pak pravidelné odjíždějí regionální vlaky do nádraží Termini společnosti Trenitalia linka FR4 a FR6. Cesta trvá asi 15 minut a cena jízdenky je 1,5 € (jízdenka BIT). Na cestu z nádraží Ciampino do nádraží Termini využijete jízdenky Metrebus (Ciampino se nachází v zóně B).

Více o jednotlivých regionálních linkách najdete v článku: https://www.rim.maweb.eu/doprava-v-rime/regionalni-zeleznicni-linky-v-rime/ nebo na oficiálních stránkách společnosti Trenitalia: www.trenitalia.com

Autobusem z letiště Ciampino

  • Autobusy COTRAL do stanice Roma Anagnina (metro linka A): z letiště Ciampino jezdí pravidelně i autobusy COTRAL, a to do stanice Roma Anagnina. Cesta trvá asi 8 minut. Jízdenka stojí pro jednu jízdu 1,10 €, pokud si ji zakoupíte na pokladnách COTRAL nebo u autorizovaného prodejce. Jízdenku si samozřejmě můžete koupit i na palubě za 7 € (platí se hotově). Spoje si můžete vyhledat na oficiální stránkách: www.cotralspa.it.
  • Autobusy ATRAL do stanice Anagnina (metro linka A): z letiště Ciampino odjíždějí v pravidelných intervalech autobusy společnosti ATRAL do stanice metra linky A – Anagnina. Cesta trvá cca 20 minut a cena jízdenky je 1,2 €. Za kufr větších rozměrů se platí 1,2 €. Lístek koupíte na palubě autobusu nebo u autorizovaných prodejců. Bližší informace: www.atral-lazio.com.
  • Autobusy TERRAVISION do stanice Termini: z letiště Ciampino odjíždění v pravidelných intervalech 20 minut (v nočních hodinách se interval prodlužuje) autobusy společnosti TERRAVISION do stanice Termini. Cesta trvá asi 40 minut, cena jednosměrné jízdenky je 6 € (4 € při nákupu online) a zpáteční jízdenky 11 € (8 € při nákupu online). Pro držitele turistické karty Roma Pass je cena jednosměrné jízdenky 3 €. Děti do 4 let cestují zdarma. Bližší informace: www.terravision.eu.
  • Autobusy S.I.T.  do stanice Termini: další společností, která vás dopraví z letiště Ciampino do nádraží Termini, je S.I.T. Cena jízdenky Ciampino – Termini je 4 € (Akční cena); Termini – Ciampino je 6 € a zpáteční stojí 8 €. Pro držitele turistické karty Roma Pass platí sleva 1 €. Cesta trvá 30 – 60 minut dle dopravní situace. Děti do 4 let cestují zdarma. Bližší informace: www.sitbusshuttle.com.
Terminál letiště Ciampino
Terminál letiště Ciampino

Taxi z letiště Ciampino

Pro cestu z letiště Ciampino do centra Říma taxíkem je stanovena paušální sazba 30 € včetně zavazadel (max 4 osoby), účtovat více je nezákonné. Cena taxislužby je např.: Tiburtina (35 €), Ostiense (30 €) a Fiumicino (50€).

Adresa: Via Appia Nuova, 1651, 00040 Ciampino Roma

Webové stránky: www.adr.it/ciampino