Letiště Fiumicino a doprava do Říma

Letiště Fiumicino

Letiště Fiumicino, oficiálně Letiště Loenarda da Vinciho Řím-Fiumicino (Aeroporto „Leonardo da Vinci“ di Roma-Fiumicino), je mezinárodní letiště nacházející se asi 34 km od centra Říma, do kterého se dostanete hned několika způsoby dopravy.

Vlakem z letiště Fiumicino

Vlakové spojení mezi letištěm Fiumicino a centrem Říma zajišťuje železniční dopravce Trenitalia.

Vlak Leonardo Express

Vlak Leonardo Express je non-stop linka, která slouží pouze k přepravě cestujících z letiště Fiumicino dna vlakové nádraží Termini. Vlak odjíždí každých 30 minut a celá cesta trvá asi 31 minut. Jedna jízda stojí 14 €. Více se dočtete v článku Leonardo Express.

Regionální vlak FL1

Regionální vlak FL1 (FM1) zastavuje v několika stanicích v Římě, včetně vlakového nádraží Tiburtina. Vlak odjíždí ve všední dny každých 15 minut a o svátcích a víkendech každých 30 minut. Bližší informace se dočtěte článku věnovanému regionálním železnicím v Římě (vlak FR1).

Autobusem z letiště Fiumicino

Z letiště Fiumicino se lze do Říma dostat několika autobusovými linkami.

Autobus Cotral

Autobusy Cotral odjíždí z přední části Terminálu 2 a pokračují do zastávek: Piazza dei Cinquecento (naproti Římského národního muzea), Roma Tiburtina, Cornelia (stanice linky metra A) a EUR-Magliana (stanice linky metra B).

Vstupenku je možné zakoupit u autorizovaných prodejců (např. v trafikách – Tabacheria) nebo za příplatek přímo v autobuse.

Více se se dočtete v článku Autobusy Cotral v Římě.

Autobus SIT BUS SHUTTLE

Autobus SIT BUS SHUTTLE odjíždí z autobusové zastávky v blízkosti příletů Terminálu 3 (nástupiště 1) a pokračuje do zastávek Termini (Via Marsala 5) a San Pietro (Via Crescenzio 2). Autobus jezdí každý den v intervalu asi 30 minut a jízdenky je možné zakoupit online nebo přímo v autobuse. Cena jednosměrné jízdenky je 6 €. Zpáteční stojí 11 €. Děti do 4 let cestují zdarma.

Bližší informace na webových stránkách www.sitbusshuttle.it.

Autobus TAM Srl

Autobusy TAM Srl odjíždí od Terminálu 3 (nástupiště 4) a pokračují do zastávek Fiumicino Centro (Piazza Alcide De Gasperi, Fiumicino), Stazione Ostiense (Piazza XII Ottobre 1492, Roma) a Stazione Termini (Via Giolitti 34, Roma). Autobusy jezdí každý den v intervalu 30 minut a jízdenky je možné zakoupit online nebo přímo v autobuse. Cena jednosměrné jízdenky je 6 € (5 € při nákupu online). Zpáteční jízdenka stojí 8 €. Jízdenky na autobus si můžete zakoupit: v příletové hale terminálu T3 a na zastávkách Stazione Ostiense a Stazione Termini.

Bližší informace na webových stránkách www.tambus.it.

Autobus Terravision

Autobusy Terravision odjíždí od Terminálu 3 (nástupiště 8) a pokračují na zastávku Termini (Via Giolitti). Autobusy jezdí každý den v intervalu 30 minut, cesta trvá asi 55 minut a jízdenky je možné zakoupit online. Cena jízdenky je 5,90 € (4 € při nákupu jízdenky online). Zpáteční jízdenka stojí 8,90 €. Děti do 3 let cestují zdarma.

Bližší informace na webových stránkách www.terravision.eu.

Autobus RomeAirportBus

Autobusy Rome Airport Bus odjíždí od Terminálu 3 (nástupiště 6) a pokračují do zastávky Termini (Via Giovanni Giolitti). Autobusy jezdí každý den v intervalu 45 minut. Cena jízdenky je 5,90 €. Zpáteční jízdenka stojí 8,90 €. Děti do 3 let cestují zdarma.

Jízdenky na autobus si můžete zakoupit v příletové hale termínálu T3, na zastávce Via Giovanni Giolitti, na palubě autobusu nebo online.

Bližší informace na webových stránkách: www.romeairportbus.com

Taxi z letiště Fiumicino

Z letiště Fiumicino se do Říma dostanete také taxíkem. Taxíky odjíždějí z terminálů 1 a 3.

Orientační ceny taxislužby z letiště Fiumicino:

  • Ostiense 45 €
  • Aureliánské hradby 48 €
  • Magliana 30 €
  • Tiburtina 55 €
  • letiště Ciampino 50 €
  • přístav Civitavecchia 120 €

Ceny Taxi z letiště Fiumicino si můžete najít např. na webových stránkách TaxiFareFinder.

Mapa letiště Fiumicino
Mapa letiště Fiumicino

Adresa: Via Dell´Aeroporto di Fiumicino 320, Fiumicino, Rome

Webová stránka: www.adr.it/fiumicino