Parkování v Římě

Parkování v Římě

Chystáte se do Říma autem? Tak se připravte, že v Římě není jednoduché zaparkovat a navíc to může být i nákladné.

Parkování v centru Říma je velmi omezeno a většina míst je hlídána kamerami a policisty, kteří vám udělí velmi pěknou pokutu.

Nejjednodušší je zaparkovat v jednom z parkovacích domů a za památkami vyrazit městskou hromadnou dopravou.

Místa k parkování v Římě

Pokud se rozhodnete v Římě zaparkovat podél ulice, budou se vám hodit tyto informace o barvě ohraničení parkovacích míst:

  • žlutě lemovaná parkovací místa jsou vyhrazena pro auta se zvláštním povolením (např. tělesně postižení, diplomati apod.),
  • bíle lemovaná parkovací místa jsou zdarma, ale v Římě je jich jako šafránu,
  • modře lemovaná parkovací místa jsou placená a vždy u nich najdete parkovací hodiny, princip placení je stejný jako v ČR – zaplatíte parkovací lístek a ten pak umístíte na palubní desku.

Placená parkovací místa stojí od 1 do 2 €.

Parkovací domy v Římě

Nejlepší možností, jak zaparkovat v Římě, je najít parkovací dům (garáže), které najdete po celém Římě, a tam své auto nechat. Cena parkování se pohybuje od 1 do 5 € za hodinu, záleží na oblasti, ve které se garáže nacházejí.

Parkoviště Park & Ride v Římě
Parkoviště Park & Ride

Pokud víte, že do Říma pojedete autem, je dobré si předem parkování naplánovat – najít vhodný parkovací dům, porovnat ceny a případně si parkovací místo zarezervovat.

Najít parkoviště můžete např. na webových stránkách:

Parkování poblíž stanic metra

Celkem levná parkovací místa najdete poblíž stanic metra, zastávek autobusů či vlakových nádraží mimo centrum Říma, tzv. Parcheggio di scambio či anglicky Park & ​​Ride („Zaparkuj a jeď“), která vás vyjdou asi na 1,5  – 2 € za 12 hodin. Parkovací místa mají návštěvníkům umožnit zaparkovat své auto a přejit na linku městské hromadné dopravy.

Parkování poblíž stanic metra v Římě
Parkování poblíž stanic metra v Římě