Palazzo delle Esposizioni

Palazzo delle Esposizioni

Palazzo delle Esposizioni (Veletržní palác) – výstavní síň, kulturní centrum a muzeum najdete v centru Říma na Via Nazionale. Se svými 10 000 čtverečními metry je to největší výstavní palác v Římě, kde se konají nejen umělecké výstavy, ale také se zde promítají filmy, hraje divadlo a pořádají knižní prezentace, hudební akce nebo jiné významné události.

Palazzo delle Esposizioni byl postaven v roce 1882 podle návrhu Pia Piacentini v neoklasickém stylu.

Velká rekonstrukce Palazzo delle Esposizioni

V roce 2003 byla zahájena velká rekonstrukce paláce, která měla prostor v paláci přizpůsobit funkčně a technologicky současným požadavkům. Konečný plán rekonstrukce byl vypracován architektem F. Galdem a manažerem projektu byl zvolen architekt P. Desideri, který je také autorem velkého  proskleného prostoru pro restauraci, do které se vejde 240 osob. O osvětlení, vybavení a značení se postaral umělecký ředitel projektu – Michele De Lucchi. Výsledkem rekonstrukce, která stála celých 28 milionů EUR, je kvalitní multimediální budova s novým uspořádáním prostoru a lepším zázemím pro návštěvníky.

Uspořádání Palazzo delle Esposizioni

Výstavní plochy v paláci se nachází ve dvou patrech a díky neutrálnímu interiéru umožňují hostit jakýkoliv typ výstavy. Nejen k podpoře výstavního programu slouží Cinema (kinosál) se 139 místy, ve kterých jsou promítány filmy a dokumenty.

Debatám, divadlu a konferencím je určena multifunkční místnost – Auditorium, do které se vejde 90 osob.

Dále se zde nachází Forum – víceúčelová místnost, která slouží např. k pořádní konferencí; knihovna, kavárna a restaurace pro 240 osob.

Přehled výstav a akcí v Palazzo delle Esposizioni najdete na webových stránkách paláce.

Palazzo delle Esposizioni je otevřen v úterý, středu a čtvrtek: od 10:00 do 20:00 a v pátek a sobotu: od 10:00 do 22:30. V pondělí je zavřeno.

plné 7,50 €; snížené 6 € pro návštěvníky do 18 let a nad 65 let; zdarma pro děti do 6 let

Palazzo delle Esposizioni je součástí turistických karet ROMA PASS a ROMA PASS 48 HOURS.

Via Nazionale 194, Roma

Veřejná doprava:

  • Metro: linka A (zastávka Repubblica) a linka B (zastávka Cavour)
  • Autobusy: 64, 70, 71, 117, 170, 640, H (zastávka Nazionale/Palazzo Esposizioni)