Palazzo Farnese

Palazzo Farnese

Uprostřed malého náměstí Piazza Farnese stojí impozantní svědectví velkých renesančních umělců Antonia da Sangallo, Michalangela, Vignola a Giacomo Della Porta – Palazzo Farnese, který je považován za jeden z divů Říma.

Stavbu Palazzo Farnese započal na objednávku Alessandra Farnese v roce 1514 (pozdější papež Pavel III.) Antonio da Sangallo mladší a a ve výstavbě pokračoval až do roku 1546, kdy zemřel. Po jeho smrti převzal stavbu Palazzo Farnese Michalangelo, který navrhl třetí patro, ozdobnou římsu a balkón nad průčelím. Po smrti Michalangela stavbu dokončili Vignola a Giacomo Della Porta, který stavbu Palazzo Farnese v roce 1589 dokončil. Papež Pavel III. se dokončení nedožil, o dokončení stavby se postarali jeho dva synové, kteří nechali také vyzdobit interiér.

Když v 18. století rod Farnesů vymřel, stal se palác majetkem Bourbonských králů z Neapole, kteří jej nechali přjmenovat na Palazzo Regio Farnese. Poté, co tento rod přišel o své království, stalo se z Palazzo Farnese v roce 1871 sídlo francouzské ambasády.

Palazzo Farnese můžete navštívit s průvodcem po předchozí rezervaci. Bližší informace o možnosti návštěvy: visite-palazzofarnese.it

Piazza Farnese 67, Roma

Veřejná doprava:

  • Tramvaj č.8: zastávka Arenula/Min. G.giustizia (asi 500 m) nebo zastávka Argentina (asi 600 m)