Palazzo Venezia

Palazzo Venezia

Palác Palazzo Venezia, jehož stavba byla zahájena v roce 1455, byl úplně prvním renesančním palácem v Římě. Původně byl palác obydlen benátských kardinálem Pietrem Barbo, který se stal později papežem Pavlem II., byl i rezidencí papeže Pia IV. a poté velvyslanectvím Benátské republiky při Svaté stolici (podle Benátek dostal palác také své jméno).

Ve 20. století se stal Palazzo Venezia oficiální úřadovnou Musolliniho, který z malého balkónku nad hlavním vchodem pronášel své slavnostní projevy.

Dnes je v Palazzo Venezia umístěno muzeum středověkého a renesančního nábytku, tapisérií, zbraní, soch a keramiky, příležitostně se zde konají i výstavy.

Palazzo Venezia je otevřen od úterý do neděle: od 8:30 do 19:30. V pondělí (mimo Velikonočního pondělí a během týdne kultury), 1. ledna a 25. prosince je zavřeno. Pokladna zavírá o hodinu dříve.

plné vstupné 10 €, snížené vstupné 2 € pro občany EU ve věku 18 – 25 let, zdarma pro občany EU do 18 let, občany EU se zdravotním postižením s doprovodem a první neděli v měsíci. Cena vstupenky může být vyšší v případě, že v objektu probíhá výstava.

Muzeum Palazzo Venezia je součástí turistických karet ROMA PASS.

Via del Plebiscito 118, Roma

Palazzo Venezia se nachází na náměstí Piazza Venezia, na kterém zastavuje několik autobusových linek. Z nádraží Termini je to např. autobus č. 40, který zastavuje na zastávce Piazza Venezia. Autobusy jedou také ze zastávky metra Colosseo.

Veřejná doprava:

  • Autobusy: linky 40, 63, 70, 75, 81, 87, 95, 160, 170, 204, 628, 630, 716