Palazzo Corsini & Galerie Corsini

Palazzo Corsini

Palazzo Corsini je jedním z významných pozdně barokních paláců v Římě. Byl postaven  v 15. století rodinou Riario a najdete ho ve čtvrti Trastevere. V Palazzo Corsini dnes sídlí Národní galerie antického umění.

Palazzo Corsini

Palazzo Corsini (dříve Palazzo Riario) nechal v 15. století postavit Girolamo Riario (synovec papeže Sixta V.) a později byl rozšířen papežem Juliem II. V letech 1668 – 1689 sloužil jako rezidence švédské královny Kristýny I., která po abdikaci (1655) konvertovala ke katolicismu a přestěhovala do Říma.

Poté palác zakoupil papež Klement XII. (vlastním jménem Lorenzo Corsini) a Palazzo Corsini se dočkal velké rekonstrukce. Rekonstrukce paláce byla vedena florentským architektem Ferdinandem Fugou. Projekt přestavby zahrnoval jednak rekonstrukci celého paláce, ale také jeho rozšíření.

V roce 1883 byl Palazzo Corsini prodán italskému království i s celou sbírkou uměleckých děl.

Palazzo Corsini
San Giovanni Battista – Caravaggio

Galerie Corsini – Národní galerie antického umění

V Národní galerii antického umění (Galleria Nazionale d’Arte Antica) najdete sbírku římských mramorových soch, nábytek, starobylé i moderní plastiky z kolekce Torlonia a obrazy z období 14. – 18. století.  K vidění jsou zde např. díla od Beata Angelica, Rubense, Guida Reni, Guercina, Caravaggia, Annibale Carraci nebo Mattia Preti.

Palazzo Corsini je otevřen od úterý do neděle: od 8:30 do 19:30. V pondělí, 25. prosince a 1. ledna je zavřeno. Pokladna zavírá půl hodiny před koncem otevírací doby.

Kombinovaná vstupenka (Palazzo Barberini + Galerie Corsini) – platná 10 dní: plné vstupné 12 €, snížené vstupné 2 € pro občany EU ve věku 18 – 25 let, zdarma pro občany EU do 18 let, občany EU se zdravotním postižením s doprovodem a první neděli v měsíci.  Cena vstupenky může být vyšší v případě, že v objektu probíhá výstava.

Palazzo Corsini je součástí turistických karet ROMA PASS a ROMA PASS 48 HOURS.

Via della Lungara 10, Roma

Veřejná doprava:

  • Tramvaj č. 8: zastávka Belli
  • Autobusy: 65, 23, 280, 170, 717, 75, 44, 60, 56, 181