Roma Pass

Roma Pass

Pokud cestujete do Říma pouze na 2 neo 3 dny, vyplatí se vám koupit si ROMA PASS. Roma Pass je turistická karta, která nabízí slevy na památky a služby, díky nimž poznáte krásy Říma jednoduše a levně.  Na výběr máte ze dvou typů: Roma Pass 72 Hours a Roma Pass 48 Hours.

Roma Pass 72 Hours
Roma Pass 72 Hours

Cena: 52 EUR
Platnost: 3 dny

Co všechno Roma Pass 72 Hours zahrnuje a jaké služby nabízí:

 • volný vstup do prvních dvou muzeí, archeologických lokalit nebo na zážitkové akce (Caracalla 4D, Circo Massimo Experience) dle vašeho výběru (zdarma jsou i výstavy, které se zde právě konají);
 • sníženou cenu vstupného do ostatních muzeí a archeologických lokalit (viz seznam);
 • cestování veřejnou dopravou zdarma, a to až do půlnoci třetího dne od první validace karty. Zahrnuty jsou tyto dopravní prostředky ATAC: metro linky A, B a B1, autobusy, tramvaje a městské železniční linky: Roma – Lido, Roma – Giardinetti (Pantano) a Roma – Viterbo. Na ostatní speciální spoje Roma Pass neplatí (např. Leonardo Express, regionální železnice Trenitalia FR a všechny spoje na a z letiště Fiumicinoa Ciampino);
 • slevy na výstavy, akce u partnerů, turistické služby a vyhlídkové autobusy;
 • speciální možnost rezervace vstupenek do objektů, u kterých je povinná rezervace (Koloseum, Galerie Borghese,…);
 • volný vstup do informačních center P. Stop (toalety, wifi připojení, kvalifikovaný personál ochotný pomoci).

Roma Pass 48 Hours
Roma Pass 48 Hours

Cena: 32 EUR

Platnost: 48 hodin

Co všechno Roma Pass 48 Hours zahrnuje a jaké služby nabízí:

 • sníženou cenu vstupného do ostatních muzeí a archeologických lokalit (viz seznam);
 • cestování veřejnou dopravou zdarma, a to až do půlnoci třetího dne od první validace karty. Zahrnuty jsou tyto dopravní prostředky ATAC: metro linky A, B a B1, autobusy, tramvaje a městské železniční linky: Roma – Lido, Roma – Giardinetti (Pantano) a Roma – Viterbo. Na ostatní speciální spoje Roma Pass neplatí (např. Leonardo Express, regionální železnice Trenitalia FR a všechny spoje na a z letiště Fiumicinoa Ciampino);
 • slevy na výstavy, akce u partnerů, turistické služby a vyhlídkové autobusy;
 • speciální možnost rezervace vstupenek do objektů, u kterých je povinná rezervace (Koloseum, Galerie Borghese,…);
 • volný vstup do informačních center P. Stop (toalety, wifi připojení, kvalifikovaný personál ochotný pomoci).

Co všechno obsahuje sada Roma Pass?

Uvnitř sady najdete nejen turistickou kartu Roma Pass, ale také mapu mapu s vyznačenými turistickými místy, stanicemi metra, muzei a dalšími zajímavými místy (včetně adresy, otevíracími dobami a nejbližšími zastávkami metra, autobusů a tramvají).

Povinná rezervace do muzeí s turistickou kartou Roma Pass

Do některých muzeí si budete muset rezervovat vstupenku i přesto, že že vlastníte platnou turistickou kartu Roma Pass. Jedná se o Koloseum, Forum Romanum, Palatinské muzeum, Galerii Borghese, Augustovo mauzoleum a archeologické oblasti Palazzo Valentini / Domus Romane. Rezervace se doporučuje nejméně 10 dní předem. Rezervaci je možné provést, i když turistickou kartu Roma Pass ještě nevlastníte. Při rezervaci vždy uvádějte jméno vlastníka turistické karty. 

U ostatních muzeí není rezervace vyžadována, i když se doporučuje.

Bližší informace na www.romapass.it/it/FAQ/ (7.1.).

Seznam muzeí, galerií a archeologických nalezišť zahrnutých v Roma Pass

Do turistické karty Roma Pass je zahrnuto více než 40 muzeí, galerií a archeologických nalezišť v Římě, do kterých můžete využít vstup zdarma nebo zvýhodněnou cenu vstupného.

Výše vstupného uvedená v tabulce je obyčejná (běžná), může být vyšší, pokud se v muzeu koná výstava či akce. Probíhající výstavy mohou zvýšit cenu vstupenky, i když máte nárok na snížené vstupné.

Kliknutím na obrázek stáhnete soubor ve formátu .pdf

Roma Pass

Zvýhodněné vstupné je cena, za kterou zaplatíte jako držitel turistické karty Roma Pass při návštěvě třetí památky (respektive druhé památky v případě Roma Pass 48 Hours).Komu se zakoupení Roma Pass nevyplatí:

Před zakoupením turistické karty Roma Pass je nutné si sednout a napsat seznam památek, které chcete navštívit a propočítat, kolik Vás vše i s dopravou bude stát, aby jste zbytečně nezaplatili více. Nezapomeňte si také ověřit, zda není v plánovaný den muzeum uzavřeno.

Důležité informace k turistické kartě Roma Pass

 • Po zakoupení turistické karty Roma Pass vyplníte na zadní straně své jméno, příjmení a datum aktivace.
 • Turistická karta Roma Pass platí 3 dny/48 hodin od prvního vstupu do muzea (archeologického naleziště) nebo potvrzení v prostředku veřejné dopravy až do půlnoci třetího dne (včetně dne první aktivace).
 • První dva vstupy (respektive první vstup v případě Roma Pass 48 Hours) do muzeí/archeologických lokalit jsou zdarma (nemusíte stát ve frontě u pokladny), třetí a další muzeum nebo archeologická lokalita (respektive druhý a další vstup v případě Roma Pass 48 Hours) je zpoplatněna sníženým vstupným (na pokladně obdržíte po předložení karty slevu).
 • V Koloseu je pro přímý vstup bez placení vyhrazen speciální turniket!

Kde turistickou kartu Roma Pass koupit

Turistickou kartu Roma Pass si můžete koupit online a na různých místech v Římě:

 • online max. 4 ks karet (lze platit online platební kartou Visa a Mastercard) na webových stránkách www.romapass.it;
 • zavoláním do call centra na tel. č. 0039 060608 (platba kartou Visa nebo Mastercard);
 • na pokladnách muzeí, která jsou zahrnuta do projektu Roma Pass;
 • v informačních centrech Tourist Infopoint – Castel S. Angelo, Ciampino, Fiumicino, Fori Imperiali, Minghetti a Termini;
 • pokladny ATAC v metru (zastávky: Anagnina, Battistini, Lepanto, Ottaviano, Spagna, Laurentina, Eur Fermi, Ponte Mammolo, Termini, Conca d’Oro); vlakové stanice (Piazzale Flaminio, Porta San Paolo);
 • na pokladnách Trenitalia.

Roma Pass si kupujte vždy na autorizovaných prodejnách a vždy se ujistěte, že pečeť není porušena a nic nechybí.

Jak se Roma Pass používá

Roma Pass je čipová karta, kterou projíždíte čtečkou u vstupních turniketů. Pozor! V autobuse neoznačujte jako jízdenku jednorázovou, pro kterou jsou zde nainstalovány „píchačky“. Na zadní straně karty nezapomeňte čitelně vyplnit křestní jméno, příjmení a datum. Čtečka u turniketů Turistická karta Roma Pass se při cestování vlakem, autobusem a metrem označuje tak, že ji přiložíte na čtečku u vstupních turniketů.

Karta začíná platit při prvním použití a její platnost končí třetí den o půlnoci či po 48 hodinách od označení. Na první dvě památky či jednu, které vám karta umožňuje navštívit zdarma, nemusíte čekat ve frontě a rovnou jít. Při dalších vstupech, která máte se slevou, musíte k pokladně, kde ji při nákupu vstupenky musíte ukázat. Někteří pracovníci na pokladnách vyžadují i průkaz totožnosti. Bližší informace o Roma Passu získáte na webových stránkách www.romapass.it (italsky a anglicky). Zde si můžete také stáhnout seznam zajímavých míst, které spadají do projektu. Jsou zde uvedeny i slevy, na které držitelé Roma Passu mají nárok a další upřesňují informace (informace jsou k dispozici ve více jazycích – ne v češtině).

Nejčastěji kladené dotazy (FAQ)

Jsou Vatikánská muzea součástí turistické karty Roma Pass?

Ne, Vatikánská muzea (ani Sixtinská kaple) nejsou zahrnuta v turistické kartě Roma Pas.

Kombinované vstupenky (zahrnující více muzeí) se počítají jako jeden vstup?

Kombinovaná vstupenka (např. Koloseum/Forum Romanum/Palatin) se počítá jako jedna návštěva.

Je v ceně vstupenky do muzea zahrnuta právě probíhající výstava?

Ano, právě probíhající výstava v muzeu či galerii je zahrnuta v ceně. Pokud uplatňujete vstup zdarma, cena se nenavyšuje. Pokud uplatňujete zvýhodněné vstupné s Roma Pass platí pro Vás zvýhodněné vstupné včetně navýšení ceny za právě probíhající výstavu. Výjimkou je pouze nový výstavní prostor v muzeu Ara Pacis.

Mohu jako držitel turistické karty Roma Pass přeskočit frontu před vstupem?

Ano, pokud využíváte vstup zdarma do prvních dvou muzeí (repsektive prvního v případě Roma Pass 48 Hours), můžete přeskočit frontu. Od třetí návštěvy (respektive druhé v případě Roma Pass 48 Hours) již musíte čekat ve frontě, protože musíte zakoupit zvýhodněnu vstupenku. Děti, které jdou s Vámi a mají vstup zdarma, mohou přeskočit frontu s Vámi. V Koloseu jim pouze na vyzvedněte volnou vstupenku.

Je nutné rezervovat vstup do Galerie Borgehese pro děti, i když mají vstup zdarma?

Ano, vstup je nutné rezervovat.

Liší se cena Roma Pass zakoupené online a na místě?

Ne, cena je v obou případech stejná. Při zakoupení online však máte jistotu, že nebude Roma Pass na vámi zvoleném prodejním místě vyprodaný.

Jak se počítá platnost Roma Pass, do kdy mi platí?

Roma Pass je platný tři dny od okamžiku aktivace (vstup do muzea nebo první cesta veřejnou dopravou) až do půlnoci třetího dne včetně dne aktivace. Roma Pass 48 Hours je platný 48 hodin od okamžiku aktivace (vstup do muzea nebo první cesta veřejnou dopravou).

Příklad: pokud si Roma Pass aktivuji v pondělí v 8:00 v autobuse, bude mi platit do středeční půlnoci. Pokud si Roma Pass 48 Hours aktivuji v pondělí v 8:00 v autobuse, bude mi platit do středy 8:00.

Mohu si ověřit kolikrát byla karta Roma Pass použita?

Ano, pracovník v turistickém informačním centru (PIT) Vám stav Roma Pass i seznam navštívených míst ověří.