Roma Pass

Roma Pass

Pokud cestujete do Říma pouze na 2 neo 3 dny, vyplatí se vám koupit si ROMA PASS. Roma Pass je turistická karta, která nabízí slevy na památky a služby, díky nimž poznáte krásy Říma jednoduše a levně.  Na výběr máte ze dvou typů: Roma Pass 72 Hours a Roma Pass 48 Hours.

Roma Pass 72 Hours
Roma Pass 72 Hours

Cena: 52 EUR
Platnost: 3 dny

Co všechno Roma Pass 72 Hours zahrnuje a jaké služby nabízí:

 • volný vstup do prvních dvou muzeí, archeologických lokalit nebo na zážitkové akce (Caracalla 4D, Circo Massimo Experience) dle vašeho výběru (zdarma jsou i výstavy, které se zde právě konají);
 • sníženou cenu vstupného do ostatních muzeí a archeologických lokalit (viz seznam níže);
 • cestování veřejnou dopravou zdarma, a to 72 hodin od první validace karty. Zahrnuty jsou tyto dopravní prostředky ATAC: metro linky A, B a B1, autobusy, tramvaje a městské železniční linky: Roma – Lido, Roma – Giardinetti a Roma – Viterbo. Roma Pass je platný také na autobusovou linka ATAC 720 spojující letiště Ciampino se stanicí metra B Laurentina a autobusovou linku ATAC 520 spojující letiště Ciampino se stanicí metra A Subaugusta a Cinecittà. Na ostatní speciální spoje Roma Pass neplatí (např. Leonardo Express, regionální železnice Trenitalia FR, autobusy Cotral a všechny spoje na a z letiště Fiumicinoa Ciampino);
 • slevy na výstavy, akce u partnerů, turistické služby a vyhlídkové autobusy;
 • speciální možnost rezervace vstupenek do objektů, u kterých je povinná rezervace (Koloseum, Galerie Borghese,…);
 • volný vstup do informačních center P. Stop (toalety, wifi připojení, kvalifikovaný personál ochotný pomoci).

Roma Pass 48 Hours
Roma Pass 48 Hours

Cena: 32 EUR

Platnost: 48 hodin

Co všechno Roma Pass 48 Hours zahrnuje a jaké služby nabízí:

 • sníženou cenu vstupného do ostatních muzeí a archeologických lokalit (viz seznam);
 • cestování veřejnou dopravou zdarma, a to 48 hodin od první validace karty.
 • Zahrnuty jsou tyto dopravní prostředky ATAC: metro linky A, B a B1, autobusy, tramvaje a městské železniční linky: Roma – Lido, Roma – Giardinetti a Roma – Viterbo. Roma Pass je platný také na autobusovou linka ATAC 720 spojující letiště Ciampino se stanicí metra B Laurentina a autobusovou linku ATAC 520 spojující letiště Ciampino se stanicí metra A Subaugusta a Cinecittà. Na ostatní speciální spoje Roma Pass neplatí (např. Leonardo Express, regionální železnice Trenitalia FR, autobusy Cotral a všechny spoje na a z letiště Fiumicinoa Ciampino);
 • slevy na výstavy, akce u partnerů, turistické služby a vyhlídkové autobusy;
 • speciální možnost rezervace vstupenek do objektů, u kterých je povinná rezervace (Koloseum, Galerie Borghese,…);
 • volný vstup do informačních center P. Stop (toalety, wifi připojení, kvalifikovaný personál ochotný pomoci).

Co všechno obsahuje sada Roma Pass?

Uvnitř sady najdete nejen turistickou kartu Roma Pass, ale také mapu mapu s vyznačenými turistickými místy, stanicemi metra, muzei a dalšími zajímavými místy (včetně adresy, otevíracími dobami a nejbližšími zastávkami metra, autobusů a tramvají).

Povinná rezervace do muzeí s turistickou kartou Roma Pass

Do některých muzeí si budete muset rezervovat vstupenku i přesto, že že vlastníte platnou turistickou kartu Roma Pass. Jedná se o Koloseum, Forum Romanum, Palatinské muzeum, Galerii Borghese, Augustovo mauzoleum a archeologické oblasti Palazzo Valentini / Domus Romane. Rezervace se doporučuje nejméně 10 dní předem. Rezervaci je možné provést, i když turistickou kartu Roma Pass ještě nevlastníte. Při rezervaci vždy uvádějte jméno vlastníka turistické karty. 

U ostatních muzeí není rezervace vyžadována, i když se doporučuje.

Bližší informace na www.romapass.it/it/FAQ/ (7.1.).

Seznam muzeí, galerií a archeologických nalezišť zahrnutých v Roma Pass

Do turistické karty Roma Pass je zahrnuto  40 muzeí, galerií a archeologických nalezišť v Římě, do kterých můžete využít vstup zdarma nebo zvýhodněnou cenu vstupného.

Výše vstupného uvedená v tabulce je obyčejná (běžná), může být vyšší, pokud se v muzeu koná výstava či akce. Probíhající výstavy mohou zvýšit cenu vstupenky, i když máte nárok na snížené vstupné.

Kliknutím na obrázek stáhnete soubor ve formátu .pdf

Roma Pass 2023

Zvýhodněné vstupné je cena, za kterou zaplatíte jako držitel turistické karty Roma Pass při návštěvě třetí památky (respektive druhé památky v případě Roma Pass 48 Hours). Komu se zakoupení Roma Pass nevyplatí:

Před zakoupením turistické karty Roma Pass je nutné si sednout a napsat seznam památek, které chcete navštívit a propočítat, kolik Vás vše i s dopravou bude stát, aby jste zbytečně nezaplatili více. Nezapomeňte si také ověřit, zda není v plánovaný den muzeum uzavřeno.

Důležité informace k turistické kartě Roma Pass

 • Po zakoupení turistické karty Roma Pass vyplníte na zadní straně své jméno, příjmení a datum aktivace.
 • Turistická karta Roma Pass platí 3 dny/48 hodin od prvního vstupu do muzea (archeologického naleziště) nebo potvrzení v prostředku veřejné dopravy až do půlnoci třetího dne (včetně dne první aktivace). Karta musí být aktivována při první jízdě veřejnou dopravou, i když byla aktivována již při prvním vstupu do muzea
 • První dva vstupy (respektive první vstup v případě Roma Pass 48 Hours) do muzeí/archeologických lokalit jsou zdarma (nemusíte stát ve frontě u pokladny), třetí a další muzeum nebo archeologická lokalita (respektive druhý a další vstup v případě Roma Pass 48 Hours) je zpoplatněna sníženým vstupným (na pokladně obdržíte po předložení karty slevu).
 • Jedná se o bezkontaktní kartu, což znamená, že ji není třeba vkládat do čtečky, stačí se kartou dotknout čtečky.
 • V pondělí je většina muzeí (s výjimkou Kolosea, Kapitolských muzeí, Muzea Ara Pacis a Mercati di Traiano). Téměř všechna jsou zavřená 25. prosince, 1. ledna a 1. května. Vždy si otevírací dobu do objektu ověřte na oficiálních stránkách.

Kde turistickou kartu Roma Pass koupit

Turistickou kartu Roma Pass si můžete koupit online a na různých místech v Římě:

Roma Pass si kupujte vždy na autorizovaných prodejnách a vždy se ujistěte, že pečeť není porušena a nic nechybí.

Jak se Roma Pass používá

Roma Pass funguje jako bezkontakní karta, stačí ji přiložit ke čtečce.

Karta začíná platit při prvním použití a její platnost končí třetí den o půlnoci či po 48 hodinách od označení. Na první dvě památky či jednu, které vám karta umožňuje navštívit zdarma. Při dalších vstupech do objektů, které máte se slevou, musíte kartu na pokladně ukázat, aby vám mohlo být účováno nižší vstupné. Někteří pracovníci na pokladnách vyžadují i průkaz totožnosti.

Bližší informace o Roma Passu získáte na webových stránkách www.romapass.it (italsky a anglicky). Zde si můžete také stáhnout seznam zajímavých míst, které spadají do projektu. Jsou zde uvedeny i slevy, na které držitelé Roma Passu mají nárok a další upřesňují informace (informace jsou k dispozici ve více jazycích – ne v češtině).

Nejčastěji kladené dotazy (FAQ)

Jsou Vatikánská muzea součástí turistické karty Roma Pass?

Ne, Vatikánská muzea (ani Sixtinská kaple) nejsou zahrnuta v turistické kartě Roma Pas.

Kombinované vstupenky (zahrnující více muzeí) se počítají jako jeden vstup?

Kombinovaná vstupenka (např. Koloseum/Forum Romanum/Palatin) se počítá jako jedna návštěva.

Je v ceně vstupenky do muzea zahrnuta právě probíhající výstava?

Ano, právě probíhající výstava v muzeu či galerii je zahrnuta v ceně. Pokud uplatňujete vstup zdarma, cena se nenavyšuje. Pokud uplatňujete zvýhodněné vstupné s Roma Pass platí pro Vás zvýhodněné vstupné včetně navýšení ceny za právě probíhající výstavu.

Mohu jako držitel turistické karty Roma Pass přeskočit frontu před vstupem?

Tato výhoda byla dočasně zrušena.

Je nutné rezervovat vstup do Galerie Borgehese pro děti, i když mají vstup zdarma?

Ano, vstup je nutné rezervovat.

Liší se cena Roma Pass zakoupené online a na místě?

Ne, cena je v obou případech stejná. Při zakoupení online však máte jistotu, že nebude Roma Pass na vámi zvoleném prodejním místě vyprodaný.

Jak se počítá platnost Roma Pass, do kdy mi platí?

Roma Pass je platný tři dny od okamžiku aktivace (vstup do muzea nebo první cesta veřejnou dopravou) až do půlnoci třetího dne včetně dne aktivace. Roma Pass 48 Hours je platný 48 hodin od okamžiku aktivace (vstup do muzea nebo první cesta veřejnou dopravou).

Příklad: Pokud si Roma Pass 48 Hours aktivuji v pondělí v 8:00 v autobuse, bude mi platit do středy 8:00.

Mohu si ověřit kolikrát byla karta Roma Pass použita?

Ano, pracovník v turistickém informačním centru (PIT) Vám stav Roma Pass i seznam navštívených míst ověří.