Circus Maxentius

Circus Maxentius

Circus Maxentius (Circo Di Messenzio) byl postaven v letech 306 – 312 císařem Maxentiem (Maxentius nebyl niky oficiálně vyhlášen za císaře, lze ho spíše považovat za uzurpátora trůnu v době vlády Konstantina I. Velikého). Jedná se o jednu z nejvýznamnějších historických a archeologických lokalit podél Via Alppia Antica. kromě trosek cirku se zde nachází také pozůstatky císařského paláce (Villa di Messenzio) a Romulovo Mauzoleum.

Circus Maxentius měl sloužit ke konání soukromých her císaře a jeho přátel, hry se zde však konaly pouze dvakrát. Když jej část Říma vyhlásila císařem a poté v roce 309, když chtěl uctít památku svého syna Romula, který je pravděpodobně pohřben v rodinné hrobce (Romulovo mauzoleum).

Cirkus Maxentiuns je otevřen od pondělí do neděle: od 9:00 do 13:30. V pondělí (mimo Velikonočního pondělí), 1. ledna a 25. prosince je zavřeno. Pokladna zavírá o 30 minut dříve.

zdarma

Circus Maxentius je součástí turistických karet ROMA PASS a ROMA PASS 48 HOURS.

Via Appia Antica 153, Roma

Circus Maxentius se nachází přibližně 2 km od kostela Domine Quo Vadis, u kterého zastavuje autobus. Ke kostelu Domine Quo Vadis se dostanete autobusem 118, který jede od zastávky metra Circo Massimo nebo autobusem 218 ze zastávky metra San Giovanni.

Veřejná doprava:

  • Autobusy: linky 118, 218