Národní galerie moderního umění

Národní galerii moderního umění

Národní galerii moderního umění najdeme, stejně jako Galerii Borghese a Národní muzeum etruského umění Juliova vila, v parku Villa Borghese. Národní galerie moderního umění (Galleria Nazionale d’Arte Moderna) je umělecká galerie věnovaná modernímu umění 19. a 20. století a uchovává zřejmě největší a nejbohatší sbírku z tohoto období na území Itálie.

V 75 pokojích jsou vystavena díla nejslavnějších italských futuristů a pop-art autorů – De Chirico, Modigliani nebo Fontana i  díla zahraničních umělců jako je Degas, Cezanne, Monet, van Gogh, Klee, Ernst, Braque, Miro, Kandinský, Mondrian či Pollock. Galerie uchovává i četná díla Picassa a Matisse. V zahradě galerie jsou k vidění sochy Rodina a Canovy.

Národní galerie moderního umění je otevřena od úterý do neděle: od 8:30 do 19:30. V pondělí, 1. ledna a 25. prosince je zavřeno. Pokladna zavírá v 18:15 (vstup do poklady na Via delle Quattro Fontane 13).

plné vstupné 10 €, snížené vstupné 5 € ppro občany EU ve věku 18 – 25 let, zdarma pro občany EU do 18 let, občany EU se zdravotním postižením s doprovodem a první neděli v měsíci. Cena vstupenky může být vyšší v případě, že v objektu probíhá výstava.

Národní galerie moderního umění je součástí turistických karet ROMA PASS. V galerii je zakázán fotoaparát i kamera.

Viale delle Belle Arti 131, Roma

Veřejná doprava:

  • Metro linka A: zastávka Flaminio (ke galerii se dostanete přes park Villa Borghese)
  • Tramvaje č. 3 a 19: zastávka Galleria Arte Moderna (zastávka přímo u galerie)
  • Autobusy: linky 88, 95, 490, 495