Národní muzeum etruského umění Juliova vila

Národní muzeum etruského umění Juliova vila

Bývalá venkovská vila papeže Julia III byla postavena v roce 1552 architektem Bartolomeo Ammannati, nachází se v parku Villa Borghese a dnes je v ní umístěno muzeum věnované etruské civilizaci, umění, historii a kultuře.

Národním muzeu etruského umění Juliova vila (Museo Nazionale Etrusco di Villa Giulia) jsou k vidění jedny z největších světových sbírek etruských předmětů – bronzové sochy válečníků, štíty, zbraně, válečné vozy, stříbrné šperky, ozdobné vázy, kuchyňské potřeby, hřebeny a zrcadla.

Největším pokladem je plastika pro víko sarkofágu, která zobrazuje v životní velikosti šťastný pár odpočívající na hodovním lehátku.

V zahradě muzea je kompletní napodobenina etruského chrámu.

Muzeum je otevřeno od úterý do neděle: od 8:30 do 19:30. V pondělí, 1. ledna a 25. prosince je zavřeno.  Pokladna zavírá v 18:30.

plné vstupné 10 €, snížené vstupné 2 € pro občany EU ve věku 18 – 25 let, zdarma pro občany EU do 18 let, občany EU se zdravotním postižením s doprovodem a první neděli v měsíci. Cena vstupenky může být vyšší v případě, že v objektu probíhá výstava.

Národní muzeum etruského umění Juliova vila je součástí turistických karetROMA PASS.

Piazzale di Villa Giulia 9, Roma

Veřejná doprava:

  • Metro linka A: zastávka Flaminio (k muzeu se dostanete přes park)
  • Tramvaj č.19: zastávka Museo Etrusco Villa Giulia (muzeum se nachází 100m směrem na Piazzale di Villa Giulia)
  • Tramvaj č. 3: zastávka Thorvaldsen (muzeum se nachází 400m po Viale delle Belle Arti)
  • Tramvaj č.2: zastávka Belle Arti (muzeum se nachází 500m po Via di Villa Giulia)